Naujienos

Nuo 2014 m. gruodžio 29 d. nauji reikalavimai nekomerciniam gyvūnų augintinių vežimui !

2014-12-29

Keliaujant su kate į bet kurią valstybę iš Lietuvos, ar atvykstant į Lietuvą turi būti atlikta galiojanti vakcinacija nuo pasiutligės. Atlikus gyvūnui augintiniui pirminę vakcinaciją nuo pasiutligės, arba atlikus šią vakcinaciją po datos, kai nustojo galioti ankstesnė vakcinacija nuo pasiutligės, atlikus vakcinaciją turi praeiti ne mažiau kaip 21 diena kol gyvūnas augintinis gali judėti tarp ES šalių arba būti įvežamas, arba pakartotinai įvežamas į ES iš trečiųjų šalių. Vakcinacijos nuo pasiutligės atlikimo data negali būti ankstesnė kaip identifikavimo poodine mikroschema ar tatuiruote diena.

 

Išvežant katę į Trečiąsias šalis būtina turėti Sertifikatus nekomerciniam gyvūnų augintinių judėjimui, kuriuos išduoda Teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos visoje Lietuvoje.
Visais atvejais, nepriklausomai kokio tipo transporto priemonėmis keliaujama su gyvūnais augintiniais, jie turi atitikti atitinkamus veterinarijos reikalavimus, priklausomai nuo to į kokią ar iš kokios valstybės vežami. Tačiau dėl gyvūnų laikymo įrangos ir priežiūros vežimo metu, rekomenduojama iš anksto kreiptis į atitinkamą transporto paslaugų teikėją.

 

Keliaujant su kate į Lietuvos Respubliką iš trečiųjų šalių (RU, US, HK, JM, JP, KN, KY, LC, MS, MU, MX, MY, NC, NZ, PF, PM, SG, SH, TT, TW, VC, VG, VU, WF, YT) jos turi būti identifikuotos poodine mikroschema ir trečiosios šalies valstybinio veterinarijos gydytojo išduotą veterinarijos sertifikatą, jame turi būti veterinarijos gydytojo atžymos apie gyvūnui atliktą identifikaciją ir vakcinaciją nuo pasiutligės arba gyvūno savininkas turi turėti ES Gyvūno augintinio pasą, jei gyvūnas augintinis pakartotinai įvežamas į ES šalį, kai prieš tai buvo įvežtas į trečiąją šalį iš bet kokios ES šalies.

 

Jei gyvūnai augintiniai vežami į Lietuvos Respubliką iš nepaminėtų trečiųjų šalių taikomi šie reikalavimai:
• Katės turi būti identifikuotos poodine mikroschema
• turi būti atlikta galiojanti vakcinacija nuo pasiutligės, kaip nurodyta Reglamento 998/2003 Ib priede;
• Atliktas antikūnų kiekio prieš pasiutligę nustatymo tyrimas. Praėjus bent 30 dienų po vakcinacijos ir likus 3 mėn. iki įvežimo į ES, patvirtintoje laboratorijoje ištyrus gyvūno augintinio kraujas, nustatytas ne mažesnis kaip 0,5 TV/ml. neutralizuojančių antikūnų titras. (Minėtas 3 mėn. laikotarpis netaikomas pakartotinai įvežamiems gyvūnams augintiniams, kurių pase nurodyta, kad titravimas atliktas prieš juos išvežant iš ES ir kad tyrimo rezultatai yra teigiami.);
• Gyvūno savininkas turi turėti trečiosios šalies valstybinio veterinarijos gydytojo išduotą veterinarijos sertifikatą, jame turi būti veterinarijos gydytojo atžymos apie gyvūnui atliktą identifikaciją ir vakcinaciją nuo pasiutligės arba gyvūno savininkas turi turėti ES Gyvūno augintinio pasą, jei gyvūnas augintinis pakartotinai įvežamas į ES šalį, kai prieš tai buvo įvežtas į trečiąją šalį iš bet kokios ES šalies.

trečiosios šalies valstybinio veterinarijos gydytojo išduoto veterinarijos sertifikato pavyzdį rasite  čia http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2011:343:0065:0076:LT:PDF

 

Keliaujant su kate tarp Europos Sąjungos šalių
• Katės turi būti identifikuotos poodine mikroschema
• Gyvūnams turi būti atlikta galiojanti vakcinacija nuo pasiutligės, kaip nurodyta Reglamento 998/2003 Ib priede;
• Gyvūno savininkas turi turėti vieningos ES pasą, kuriame būtų veterinarijos gydytojo atžymos apie gyvūnui atliktą vakcinaciją nuo pasiutligės ir kitų ligų (neprivaloma), atliktas kitas privalomas profilaktines priemones nuo kitų ligų (pvz. Echinokokozės) vykstant į tam tikras ES šalis, nurodytas Europos Komisijos deleguotojo reglamento Nr. 1152/2011, I priede.

 

Pilna informaciją apie keliavimą su gyvūnais yra pateikta čia http://vmvt.lt/lt/as/keliautojas/keliavimas.su.gyvunais/