Tonkino katės

Kilmė

Tonkino katės – jauna veislė, gauta sukryžminus Siamo ir Burmos veislių kates. Šių dviejų veislių sąjungos rezultatas – subtili būtybė melsvai žalsvomis akimis, nuostabiu kailiu ir puikiu charakteriu.  Ji buvo sukurta vienu metu Amerikoje ir Kanadoje 1950 m. bei pavadinta auksine Siamo kate, tik vėliau pervadinta Tonkino (Vietnamo vietovė) katės vardu. Pavadinimas puikiai atspindi egzotišką šių kačių prigimtį.

 

Būdo bruožai

Tonkino katės perėmė geriausias Azijos augintinių savybes. Šios katės neįtikėtinai prieraišios ir meilios, labai protingos. Jų intuicija neįtikėtina: kartais jos nuspėja šeimininko veiksmus kelis žingsnius į priekį. Jau maži Tonkinų kačiukai stebi kiekvieną šeimos narį, sumaniai pasirenka kelią į žmogaus širdį. Reikia pastebėti, kad jie tai daro ne veidmainiškai, o norėdami išvengti konfliktų. Tonkinų katės niekada nekrečia kiaulysčių savo šeimininkui. Jei koks nors augintinio poelgis jums sukėlė negatyvius jausmus, Tonkinas niekada to nekartos. Apie nuostabų Tonkino katės intelektą liudija ir tas faktas, kad Amerikoje ir Kanadoje tai viena iš veislių, kuri buvo naudojama gyvūnų terapijoje. Bendravimas su katėmis labai naudingas žmonėms, sergantiems autizmu, paralyžuotiems, turintiems socialinių – psichologinių problemų, mažiems vaikams. Tonkinai yra labai aktyvūs ir mėgsta žaisti. Šios savybės nedingsta ir gyvūnui senstant.

 

Aprašymas 

Tonkinų katės yra vidutinio dydžio. Galva apvali, primenanti pleištą. Ausys yra toli viena nuo kitos, plačios prie galvos ir siaurėja galiukų link. Akys krypsta nosies link ir yra toli viena nuo kitos. Akių spalva yra mėlynai žalsva, tačiau atspalviai gali kisti nuo mėlynos iki žalios spalvos. Kūnas gerai subalansuotas, tvirtas ir raumeningas. Kojos plonos ir raumeningos, užpakalinės yra ilgesnės nei priekinės. Uodega plona, palenkus ją per katės šoną, turi siekti pečius. Tonkino kačių kailis trumpas ir prigludęs, tankus, švelnus it šilkinis, skaisčiai žvilgantis. Kailio struktūra tokia, kad dėmės (ant snukio, ausų, kojų ir uodegos) yra tamsesnės nei viso likusio kūno ir jų spalva švelniai susilieja su pagrindine spalva. Tonkino katės gali būti įvairių spalvų.

 

Ūgis ir svoris

Tonkinai sveria apie 2,5–5,5 kg

 

Gyvenimo trukmė

Tonkino katės pasižymi gera sveikata ir gyvena ilgai. Gali sulaukti 19-20 metų.

 

Kailio priežiūra

Tonkino kačių šukuoti nebūtina, nes kailį jos prisižiūri, tačiau augintinėms labai patiks žmogaus dėmesys. Tonkinai praktiškai nesišeria, nes neturi poplaukio.

 

Alva Morozova
Veislynas Pearlamur*LT
galkina.m@hotmail.com